Folkloras kopa “Āravieši”

Attēlā – folkloras kopa “Ūdenszāles” folkloras festivālā “Baltika” no 2018.gada 16.-21. jūnijam.

Folkloras kopa “Ūdenszāles” dibināta 2012. gada novembrī, kad druvēniete Undīne Graumane tika uzaicināta Lizuma vidusskolas 5. klases skolēniem iemācīt pāris tautasdziesmas. Par folkloras kopas krustmāti dēvējam Vairu Briedi, kura  2012.gadā bija 5. klases audzinātāja. Jau pēc mēneša Lizumā notika  kolektīva pirmā publiskā uzstāšanās, kurā dziedātāji pavisam negaidīti tika pieteikti kā Lizuma folkloras kopa. Kopš 2014. gada vasaras dalībnieki lepni nes nosaukumu “Ūdenszāles”. Sākumā folkloras kopā vairāk iesaistījās skolēni, taču tagad sastāvs ir nostabilizējies, aptverot visdažādāko paaudžu dalībniekus.

Pārsvarā folkloras kopa piedalās Lizuma pagasta un kultūras nama rīkotajos pasākumos, kā arī Ziemassvētku, Lieldienu un Jāņu gadskārtu pasākumos. Regulāri muzicē Apsīšu Jēkaba “Kalaņģu” mājās, ar savām skanīgajām dziesmām priecēdami mājas saimniekus un ciemiņus.  Folkloras kopas “Ūdenszāles” dalībnieki uzstājušies arī ārzemēs – 2014. gadā Slovākijā, bet 2015. gadā Ungārijā. 2015.gada jūnijā folkloras kopa izdeva savu kompaktdisku “Lizumniešu Jāņu dziesmas”.

2018.gadā piedalījās Mārtiņdienas, Bungu rakstu, Lieldienu un Līgo pasākumos Lizumā, ar savu lielisko muzicēšanu priecēja Mazo lizumniešu uzņemšanu Lizuma saimē un bija folkloras festivālā “Baltika 2018” dalībnieki.

Šajā sezonā nolēmuši mainīt nosaukumu un kļuvuši par “Āraviešiem”.

Attēlā – folkloras kopas “Ūdenszāles” CD.

 

Comments are closed.