Aizvadīta tikšanās ar rakstnieku Aivaru Kļavi

Piektdien, 27. augustā Lizumā viesojās publicists un rakstnieks Aivars Kļavis. Aivars Kļavis Latvijas Valsts universitātē beidzis Filoloģijas fakultātes Žurnālistikas nodaļu. Strādājis žurnālā “Liesma”, laikrakstā “Likuma Vārdā”, žurnālā “Avots” kā galvenais redaktors. Rakstījis un raksta žurnālam ”Kapitāls”, portālam lv.lv, laikrakstam ”Diena” un citiem preses izdevumiem. Ir Latvijas Rakstnieku savienība biedrs.

Bibliotēkā lasītākās ir cikla ”Viņpus vārtiem” grāmatas: ”Adiamindes āksts”, ”Rīgas kuprītis”, ”Piesmietais karavīrs”, ”Ceļojošā cirka gūstekņi”. Sākotnēji rakstnieks esot plānojos tikai vienu grāmatu, bet darba gaitā tai pievienojās arī pārējās trīs, jo kā atzīst pats rakstnieks, 20.gadsimta notikumus nav bijis iespējams ietvert vienā grāmatā un ievāktā informācija bijusi tik apjomīgā un interesanta, ka rakstnieks nav varējis to visu neizmantot. 2012. gadā rakstnieks par vēsturisko romānu ciklu “Viņpus vārtiem” saņēma Baltijas Asamblejas balvu literatūrā, kura tapšanai bija nepieciešami desmit gadi, kā arī iekļuvusi 100 vērtīgāko grāmatu sarakstā Latvijas simtgadei.

Rakstnieka, var teikt, biogrāfiskais romāns “Patvērums ilūzijām”, kurš tapa pēc 7 nerakstīšanas gadu pauzes, arī ir viens no lasītākajiem romāniem Lizuma bibliotēkā. Kā sarunā teica viena pasākuma apmeklētāja: “Lasot šo romānu, es tik dzīvi visu izjutu – likās, ka pati darbojos tur pat līdzās, jo visi notikumi likās tik pazīstami un pašas piedzīvoti! Pati varētu vēl kādu rindkopu pierakstīt klāt, papildināt!” Rakstnieks gan nosmējās, kad tad tas vairs nebūtu viņa romāns!

Patlaban lielu popularitāti iekarojusi Aivara Kļavja triloģija ”Ceļš uz Nezināmo zemi”. Trijās grāmatās: ”Melnais akmens”, ”Bēgšana no čūsku valstības”, ”Asinis uz dzintara” autors raksta par to, kā mūsu tālie senči jeb pirmbalti nonākuši līdz Baltijas jūrai. Triloģiju rakstnieks paredzējis jauniešiem, bet ar lielu interesi lasa arī pieaugušie, jo autors par šo nezināmo vēstures periodu raksta viegli uztveramā stilā, kas bagāts dažādām intriģējošām detaļām.

Tikšanās laikā rakstnieks Aivars Kļavis iepriecināja pasākuma apmeklētājus ar dažādiem jokiem, kurioziem no laika, kad bija žurnāla “Avots” galvenais redaktors, un to, ka šobrīd tipogrāfijā ir iesniegta grāmata par šo, žurnāla “Avots”, laiku!

Noslēgumā novēlējām, lai radošums neizsīkst un lasītāji pavisam drīz varētu “tikties” ar autora jauno grāmatu!

Atbalsta VKKF

Paldies “Skrīveru Saldumi” par gardo atbalstu!

Nākamā tikšanās 24. septembrī projekta “Rakstnieks laukos 2” ietvaros būs ar rakstnieci Dainu Šadri.

Komentāri ir slēgti.