Jauniešu deju kolektīvs “Veiksme”

Attēlā – kolektīvs pēc Gulbenes novada skates 2016.gada 16.aprīlī Gulbenē. Kolektīva vadītājas Elitas Dūtes foto.

Jauniešu deju kolektīvs “Veiksme” dibināts 2007. gadā. Pirmais deju kolektīvs Lizumā minēts aizvadītā gadsimta otrajā pusē. Neaizmirstamas deju kultūras tradīcijas Lizumā nodibināja cienījamā deju pedagoģe Dainuvīte Putniņa. Pašreiz deju kolektīvu vada viņas skolniece Elita Dūte, kura ar lieliskiem panākumiem turpina kopt un attīstīt viņas darbu Lizumā.

“Veiksme” piedalījusies XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos un XI skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, kā arī Gulbenes novada un Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajos pasākumos. Jaunieši koncertējuši sadraudzības pilsētās Rougē (Igaunija), Rietavā (Lietuva), Iliny (Ungārija) un Slovākijā. Ar priekšnesumiem bagātu un daudzveidīgu programmu tika svinēta pastāvēšanas 5 gadu jubileja, šogad aizvadīts desmitais kolektīva pastāvēšanas gads. Jaunieši ar savu dejotprasmi, jaunību un aizrautību Lizumam piešķir neaizmirstamas nokrāsas. “Veiksme” – tas ir kopīgais lizumniešu veikums!

Repertuārā saglabātas XI Skolēnu dziesmu un deju svētku repertuāra dejas. Šajā sezonā iestudēta J.Purviņa  “Vanags un irbe rotājās” , deju kolāža “Visi ciema suņi rēja”, sezonas repertuārā strādājam ar J. Purviņa dejām “Spēlēju dancoju” un “Sasala jūrīna”, B. Štenas “Es gribēju naudu sēt”, V.Ozola “Spriguļi” un J.Ērgļa “Es izjāju prūšu zemi”.

Deju lieluzveduma “Māras zeme” deju kolektīvu atlases skatē ieguvām Laureāta titulu. Esam patiesi gandarīti un laimīgi par sasniegto. Tas nebūt nebija viegli. Mēģinājumos ieguldīts milzīgs daudzu gadu neatlaidīgs darbs. Daudzi dejotāji “Veiksmē” dejo jau no pirmsskolas vecuma, un dejotprasme ar katru gadu ir augusi. Ilggadējais, nebūt ne vieglais darbs mēģinājumos novērtēts Latvijas Republikas līmenī.

Comments are closed.