Jauniešu deju kolektīvs “Veiksme”

Attēlā – JDK “Veiksme” pirms XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku gājiena.

Jauniešu deju kolektīvs “Veiksme” dibināts 2007. gadā. Pirmais deju kolektīvs Lizumā minēts aizvadītā gadsimta otrajā pusē. Neaizmirstamas deju kultūras tradīcijas Lizumā nodibināja cienījamā deju pedagoģe Dainuvīte Putniņa, kura Lizuma dažādu dejotāju paaudzēm ziedoja savu dzīvi, vairāk, kā trīsdesmit gadus braukājot no Gulbenes uz Lizumu. Viņai šogad kopīgi nosvinējām 80 gadu jubileju un par viņas dzīvi uzņēmām filmu: Kārlis Kumsārs “Caur manu dvēseli”. Pašreiz deju kolektīvu vada viņas skolniece Elita Dūte, kura ar lieliskiem panākumiem turpina kopt un attīstīt viņas darbu Lizumā.

“Veiksme” piedalījusies XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un deju svētkos un XI skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos, kā arī Gulbenes novada un Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajos pasākumos. Jaunieši koncertējuši sadraudzības pilsētās Rougē (Igaunija), Rietavā (Lietuva), Iliny (Ungārija) un Slovākijā. Ar priekšnesumiem bagātu un daudzveidīgu programmu tika svinēta pastāvēšanas 5 gadu jubileja. Visās Gulbenes novada un LR deju kolektīvu skatēs iegūti I pakāpes diplomi. Jaunieši ar savu dejotprasmi, jaunību un aizrautību Lizumam piešķir neaizmirstamas nokrāsas. “Veiksme” – tas ir kopīgais lizumniešu veikums!

2017.gadā JDK “Veiksme” LR deju kolektīvu atlases koncertā lieluzvedumam “Māras zeme” ieguva laureātu titulu un izcīnīja iespēju piedalīties LR labāko kolektīvu vidū koncertā “Vēl simts gadi dejai” Arēnā Rīga 2018. gadā.

Jaunieši bija XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku dalībnieki. Vasarā piedalījās European Citizens starptautiskajā kultūras festivālā Slovākijā, ieguva atzinību no slovāku, ungāru, itāļu, poļu un rumāņu delegācijām par latviešu tautas kultūras skaistumu un profesionalitāti, kā arī saņēma piedāvājumu 2019. gadā paplašināt kultūras sadarbību ar Ungāriju.

Attēlā – JDK “Veiksme” XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku koncertā “Vēl simts gadi dejai” arēnā Rīga 2018.gada 2.jūijā.

Comments are closed.