Lizuma jauktais koris

Attēlā – koris pēc starpnovadu skates Alūksnē 2017.gada 29.aprīlī.

Kora dziedāšanas tradīciju vēsture Lizumā aizsākusies jau 1880. gadā. Lizuma jauktais koris Lizuma kultūras namā mainīgā sastāvā darbojas no 1992.gada. Koris ar savu dalību kuplina Lizuma pagasta un Gulbenes novada, Latvijas Nacionālā kultūras centra organizētajos pasākumos un starptautiskos pasākumos, uzstājies sadraudzības pilsētās Rouge (Igaunija), Rietavas (Lietuva), Mažeiķi (Lietuva), Čehijā un Austrijā. Katru gadu Lizuma koris pie sevis uzņem dziesmu draugus, sniedzot koncertus augstā mākslinieciskā kvalitātē. Ar krāšņiem koncertiem svinēta kora 5 un 20 gadu jubileja. Koris piedalījies visos Dziesmu un deju svētkos, sākot no tā dibināšanas gada. 2016.gadā koris piedalījies izrādē “Skroderdienas Silmačos” Druvienas estrādē. Katru gadu tiek sagatavota īpaša programma Ziemassvētkiem. 2016.gada Lizuma koris izvirzīts Gulbenes novada konkursam Gada balva kultūrā kā Gada amatiermākslas kolektīvs.

2017.gada Balvu, Alūksnes un Gulbenes starpnovadu skatē iegūts II pakāpes diploms.

Vairāk kā 20 gadus kori vadīja Lizuma vidusskolas mūzikas skolotāja Anita Ledaine. Kopš 2015.gada Lizuma jauktā kora diriģēšana nonākusi rīdzinieka Jāņa Āboliņa rokās, kurš bijis mūsu novadnieka Imanta Kokara vadītā kora “Ave sol” dziedātājs. Par kormeistaru strādā Emīls Rusovs, kura vectēva brālis bijis Lizuma kora diriģents četrdesmitajos gados, braucis lizumniešiem kora dziesmas mācīt no Cesvaines. Koncertmeistare Līga Kļaviņa brauc no Druvienas pagasta, ļoti talantīga mūziķe, kura saņēmusi lieliskas uzslavas no Dziesmu svētku virsdiriģentiem, piemēram, no Māra Sirmā.

Alūksnes jauktā kora kormeistare, pēc 2017.gada skates atzina:  “Lizuma koris ieguvis īpašu skanējumu, kurš atšķiras no citiem jauktajiem koriem. Labs A grupas koris, kurš nepārprotami ir jānovērtē ar I pakāpi. Paldies!” .

Par skati plašāk lasāms>>>

Comments are closed.