Amatierteātris “Daiva”

Attēlā – amatierteātris “Daiva” pēc Gulbenes novada amatierteātru skates 2018.gada maijā

Lizumā dramatiskais teātris pirmo izrādi iestudējis 1895. gadā, iestudējot E.Vulfa “Svētki Skangalē”. Lizumnieši teātri spēlējuši pat II pasaules kara laikā, kad savu padomu režijā nav liedzis mūsu novadnieks Kārlis Sebris.

Arī mūsdienās tiek turpinātas teātra spēlēšanas tradīcijas, ar katru gadu augot aktieru un režisoru mākslinieciskajai prasmei un varēšanai. Amatierteātris “Daiva” izveidojies, apvienojoties aizrautīgiem teātra mīļotājiem.

2014./2015. gada sezonā tika iestudēta Kolinsa Higinsa un Žana Kloda Karjēra luga “Haralds un Moda”, ar ko 2015.gada Gulbenes novada skatē “Daiva” ieguva augstāko žūrijas komisijas novērtējumu Gulbenes novadā – I pakāpes diplomu, iegūstot iespēju piedalīties Latvijas Republikas teātru skatē “Gada izrāde 2015”.

2015./2016. gada sezonā tika iestudēta Astrīdas Lindgrēnas un Stefana Jētestama “Karlsons, kas dzīvo uz jumta”.

2017. gadā Gulbenes novada skatē mūsu teātris ieguva augstākās pakāpes vērtējumu par izrādi “Bīstami – sieva!” pēc R.Kūnija lugas motīviem.

2018. gadā Gulbenes novada skatē amatierteātris “Daiva” ievu augstāko vērtējumu par izrādi “Laimes mala” pēc Ērika Vilsona darba motīviem.

Kolektīva režisore Solveiga Vilka pamatoti lepojas ar saviem aktieriem, īpaši daudzajiem vīriešu lomu tēlotājiem. Katru gadu kolektīvs atrod laiku, lai vasarā dotos kopīgā ceļojumā un iepazītu Latvijas novadus. Amatierteātra izdoma un aktieriskā varēšana ļauj brīvi improvizēt, tāpēc kolektīvs vairākkārt ir uzņēmies dažādu pasākumu vadīšanu.

Komentāri ir slēgti.