Sieviešu ansamblis “Zīle”

Attēlā – ansamblis “Zīle” lizumnietes Ineses Tirzītes gleznu izstādes atklāšanā Gulbenes novada bibliotēkā 2017.gada 22.martā. Ansambļa vadītāja Anita Ledaine – pirmā no kreisās.

Sieviešu ansamblis “Zīle” tika izveidots 2000.gadā ar skolotājas Ainas Matvejas gādību un rūpēm. 2015.gada aprīlī kolektīvs ar brīnišķīgu koncertu “Lai dziedam par sudraba lietām, gaiss, ūdens un miglas mums ir….” atzīmēja savu pastāvēšanas 15 gadu jubileju. Ansambļa repertuārā ir dažādiem pasākumiem piemērotas melodijas. Dziedātājas kuplinājušas senioru Ziemassvētku pasākumu, gan daudzus citus gan Lizuma kultūras namā, gan Apsīšu Jēkaba muzejmājā “Kalaņģi”. Dziedātājas allaž ir atsaucīgas dalībai Gulbenes novada domes un Gulbenes senioru biedrības “Atspulgs 5” organizētajās aktivitātēs.

2017.gadā Gulbenes novada ansambļu skatē ansamblis “Zīle” ieguva I pakāpes diplomu. Sieviešu ansamblis lepojas ar savu radošo un profesionālo kolektīva vadītāju Anitu Ledaini, kura, strādājot mūzikas jomā no sešpadsmit gadu vecuma, vienmēr ir pratusi sasniegt lieliskus rezultātus.

Atsaucoties mūzikas draugu aicinājumiem, ansamblis ar prieku piedalījies koncertos Gaujienā, Līgatnē, Lauterē, Ļaudonā, Lejasciemā, Rankā, Tirzā, Jaungulbenē un Gulbenē.

Comments are closed.