Sports

Lizumā sports allaž bijis cieņā.

Mūsu sezonas lielākie sporta notikumi jau kļuvuši tradicionāli. Februārī 11-to gadu būs veterānu volejbola turnīrs par godu Jura Grīnberga piemiņai. Tajā parasti piedalās komandas no dažādiem Latvijas novadiem. Februārī Lizuma komanda piedalās Gulbenes novada ziemas spartakiādē. Aprīlī norisinās Lieldienu kauss volejbolā, kas lielā dalībnieku skaita dēļ jau 2-to gadu norisinās Tirzas zālē. Maijā notiek velobrauciens. Jūnijā Lizuma sportisti piedalās Gulbenes novada vieglatlētikas čempionātā. Lizumā jūnijs ir futbola mēnesis, kad rīkojam Draugu kausu futbolā, kur pulcējas komandas no tuvākiem un tālākiem novadiem. Vasaras mēneši ir ļoti aktīvi, tiek organizēts Smilšu volejbola turnīrs, paši piedalāmies dažādās sacensībās. Ļoti aktīva vasara ir riteņbraucējiem un motosportistiem.

Gadu no gada dažādu rangu sacensībās ar lieliskiem panākumiem piedalās Lizuma volejbolistes. Ilggadējās treneres Līvijas Grīnbergas entuziasma pilnais darbs nesis augļus, jo Lizuma volejbolistes ir spēcīgas pretinieces ne tikai mūsu novadā, bet arī dažādās sacensībās ārpus Latvijas. Nevar nepieminēt sieviešu volejbola komandu, kas 2016.gada novada volejbola čempionātā izcīnīja ‘zelta’ uzvaru – bez neviena zaudējuma pelnīti iegūstot 1.vietu. Enerģiskās meitenes Evija Morozova, Elīna Aģe, Agnese Melne, Anete Jukse, Mairita Buklagina, Madara Strade, Anete Jukse, Liene Ķikuste, Diāna Melle godam pārstāv Lizumu un sagādā gandarījuma brīžus līdzjutējiem. Agnese, Mairita, Arta un Anete veiksmīgi startē arī volejbola Nacionālajā līgā gan RSU/MVS, gan VK Gulbene komandu sastāvos.

Šajā sezonā volejbola čempionātā pēc ļoti lielas pauzes piedalās arī Lizuma vīriešu komanda, kurā apvienojušies Lizuma un kaimiņpagastu vīrieši – Pēteris Mikulāns, Ritvars Sebris, Matīss Aigars, Jānis Jēgers, Arvis Černoglazovs, Ivars Blīgzna, Oskars Krastiņš, Agris Iliņš, Regnārs Bēriņš, Oskars Pūcītis.

Lizuma futbolisti, kas pēc ilgāka pārtraukuma startē vienā komandā, pārstāvot Lizumu telpu futbolā Gulbenes novada čempionātā – Pēteris Mikulāns, Aivis Umblejs, Matīss Aigars, Ivo un Ivars Sirmuļi, Modris Lizinskis, Nauris Keness, Oskars Krastiņš, Mārcis Graudiņš, Kristaps un Ivars Roziņi, Jānis Upenieks, Jēkabs Čudarkins, Reinis Prindulis, Sandris Heiselis, Renāts Egle.

Aktīvus treniņus 2016.gada nogalē uzsākuši arī florbola entuziasti.

Lizuma velosportisti apvienojušies komandā “Lizums” un četru pastāvēšanās gadu laikā vairākkārt izbaudījuši uzvaras garšu gan Latvijā, gan aiz mūsu valsts robežām (Polijā, Igaunijā, Austrijā).

Motosporta entuziasti savus līdzjutējus pārsteidz ar veiksmīgiem startiem un nenogurstošu cīņassparu, jo piedalās sacensībās gan ziemā, gan vasarā. Prieks, ka pieredzējušo sportistu rindas papildina jauni un enerģiski braucēji, kuru starti vainagojas panākumiem gan Latvijas, gan Baltijas mērogā. Uģis Klimons, Markuss Daniels Jauntirāns, Ivo Kristaps Kalve, Andris un Artūrs Tilgasi u.c.

Mēs varam lepoties ar tādiem veiksmīgiem jauniešiem – vieglatlētiem, kā soļotāju Edgaru Gjaču un garo distanču skrējēju Kristapu Vēju-Āboliņu, vieglatlētiem- veterāniem Inesi Bergu, Jāni Klimonu, Juriju Gjaču.

Šajā sezonā veiksmīgi startēja mūsu izcilā šautriņmetēja Zeltīte Strade, kura iekļuva arī Latvijas izlases sastāvā, pārstāvot Latviju Holandē. Veiksmīgi darta sacensībās piedalās arī Zeltītes meita Elīna Putniņa.

2016.gadā Lizuma pagasta “Beķeros” ar sacensībām “Beķeru kauss 2016” tika atklāts zirgu rikšošanas skrejceļš. Ar zirgu sportu aizrāvušās Līna un Inese Bergas, kas trenē savus rikšotājus tepat Lizumā, bet Ieva un Madara Pūcītes brauc uz jāšanas sporta treniņiem uz Beļavas pagasta “Purenēm”.

Mums ir apbrīnas vērta sportiste, kura spēj sevi pierādīt dažādos sporta  veidos. Tā ir Līna Berga – slēpošana, snovbords, riteņbraukšana, garo distanču skriešana.

Jau vairākus gadus mūsējie dara godu Lizumam, saliedēti piedaloties X-race sacensībās un cita veida orientēšanās sacensībās, kā arī Stipro skrējienā, pierādot izturību un sportisko rūdījumu – Mairita Bumbure, Madara Stapāne,  Artūrs un Gunārs Bumburi.

Vecākās paaudzes ļaudīm nav svešas nūjošanas prasmes, ziemā daudzi labprāt slēpo un pastaigājas dabas parka Augstie kalni takās.

Sporta zāles trenažieru klāsts katru gadu tiek papildināts ar jaunu aprīkojumu, un zāle tiešām katrā brīvā brīdī ir noslogota ar sportot gribētājiem. Kompleksajam trenažierim nu ir pievienojušies arī trenažieris spiešanai ar kājām 45 grādu lenķī, eliptiskais (slēpe) trenažieris, kā arī plānots uzstādīt TV ar interneta pieslēgumu, lai varētu izmantot dažādus vingrojumu kompleksus, kas pieejami interneta vidē.

Komentāri ir slēgti.