Iliny ciemata svētku atklāšanas ceremonija

Nu jau desmito gadu Lizuma Tautskola tiek aicināta uz Ungārijas ciematiņa Iliny svētkiem.Ar lielu sajūsmu viņi atceras mūsu pašdarbniekus, sevišķi “Veiksmes” dejotājus. Taču šogad, dažādu ierobežojumu dēļ, ciemojāmies neliela grupiņa. Jutām līdzi skrējiena dalībniekiem, baudījām vareņiku gatavotāju gardumus un izkustējāmies ungāru estrādes mākslinieku ritmos.Taču vislielākais prieks bija Balatona ezera baudījums- peldes, saulriets, negaiss un pat vētra.
Paldies ungāriem par viesmīlību.
Paldies mūsu Irēnai par prasmīgi organizēto braucienu un Vilnim par profesionālo šofera pienākumu veikšanu.

Ināra Morozova

Pēc Balatona saules baudīšanas devāmies uz Viņicas ciematu, kur bija naktsmītmes mūsu vizītes laikā Slovākijā. Dzīvojām lieliskā hostelī.
Slovāku draugi bija sagatavojuši interesantu programmu: iepazīšanās ar medus pārstrādes rūpnīcu, ekskursija pa ŠAHY pilsētu un tās vēstures muzeja apmeklējums.
Daudzas reizes esam braukuši uz Iliny caur šo pilsētu, bet līdz šim nezinājām, ka tā ir tik skaista. Iepazināmies ar lietišķās mākslas centru, kurā bērniem ir iespēja apgūt dažādas prasmes un uzzināt, kā dzīvoja un strādāja viņu senči. Vakarā Sečenkas mērs aicināja uz pieņemšanu ciemata kultūras namā, iepazīstināja ar projekta darba rezultātiem un nobeigumā aicināja uz draudzības ugunskuru.
Nākamajā dienā pabijām jaunuzceltajā ebreju sinagogā Lučeņicas pilsētā, apskatījām  baznīcas drupas, pieminekli ogļračiem Vlkij Krtiš, izbaudījām termālos baseinus. Piektdien bija sarūpēta vīnu degustācija pie vietējā vīndara un vakarā  Sečenkas ciemata svētki, kuros piedalījās ciemata pašdarbnieki, atraktīvas operetes mākslinieces un slaveni estrādes dziedātāji. Visu šo laiku iejusties vietējo iedzīvotāju dzīvē mums palīdzēja tulks Liza.

Comments are closed.