Aizvadīta tikšanās ar rakstnieku Māri Bērziņu

Piektdien, 13. augustā, pozitīvā gaisotnē aizvadīta tikšanās ar rakstnieku Māri Bērziņu.

Tā kā Māris Bērziņš ir Valsts Kultūrkapitāla fonda pirmais direktors, tikšanās sākumā rakstnieks mums pastāstīja par to, kā nonāca līdz šim amatam, un to, kā tik vākta kvalitatīva, darbspējīga komanda un organizēta tās darbība.

Ar interesi klausījāmies īso versiju tam, kā tapis ikviens rakstnieka romāns, ikviena grāmata. Dažām grāmatām pamatā ir bijis viens stāsts, kurš ticis apaudzēts ar notikumiem, dialogiem, tādejādi tapis apjomīgs romāns.

Protams, aktuālākais šobrīd ir pēdējai Māra Bērziņa romāns “Nākotnes kalējs” par Vili Lāci sērijā “Es esmu”. Romāns par ļoti pretrunīgu personību – no vienas puses tautā ļoti atzīts rakstnieks, bet no otras – nīsts un nicināts valstsvīrs. Interesanti bija dzirdēt šo stāstu, kā Vilis Lācis nonāca tieši pie Māra Bērziņa un viss izpētes process, lai izprastu šo personību. Rakstnieks pastāstīja par sajūtām, kas pārņēma rakstot šo romānu – cik ļoti Vilis Lācis aizpildījis viņa ikdienu, ka gandrīz katra saruna nonākusi pie Lāča.

Apmeklētājiem bija vairāki jautājumi par romānu “Svina garša” un arī par šī romāna tapšanu bija interesanti dzirdēt, jo rakstnieks atklāja, ka šajā romānā daudzas lietas ir personificētas. Patiesībā, ikviens rakstnieks savos darbos ieliekot kaut ko no sevis, no savas personības.

M. Bērziņš atzina, ka šobrīd, pēc pabeigtā romāna, jūt, ka nepieciešams atjaunošanās process, tādēļ par jaunu grāmatu vēl nedomājot.

Bibliotēkas vadītāja saka paldies ikvienam pasākuma apmeklētājam un “Skrīveru Saldumi” par gardo atbalstu!

Tikšanos ar mūsdienu latviešu autoriem rīko Lizuma pagasta un Druvienas pagasta bibliotēkas Valsts Kultūrkapitāla fonda apstiprināta projekta “Rakstnieks laukos – 2” ietvaros.

Projekta ietvaros nākamais pasākums notiks 27. augustā. Tā būs tikšanās ar rakstnieku Aivaru Kļavi!

Komentāri ir slēgti.