Projekts “Lizuma karogam būt”

  2022.gada 13.augustā notiks Lizuma pagasta svētki “Ar saknēm Lizumā”, kurš būs Lizuma pagasta svētku un Lizuma vidusskolas 85 gadu salidojuma kopīgs pasākums. Lizuma iedzīvotāju sanāksmē apstiprinātā svētku programma tiks publicēta drīzumā. Viens no svarīgākajiem šī pasākuma notikumiem būs Lizuma ģerboņa un karoga iesvētīšana. Uz Lizuma karoga vienas puses attēlots Lizuma pagasta ģerbonis un uzraksts Lizums uz otras ozolu zari, apvīti ar sarkanbaltsarkanu lentu, un Apsīšu Jēkaba vārdi: “Brīnums, tiešām brīnums ir cilvēka dvēsele”. Lizuma karogu, izgatavo Ausma Āpša, viņa ir Latvijas Amatniecības kameras biedre, Trīszvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliere (2001.g.). Tekstilmāksliniece izšūšanas tehnikā uz zīda izgatavojusi apmēram 70 karogus – gan Dziesmu svētku, Latvijas Ministru prezidenta, Latvijas bruņoto spēku atjaunotos karogus, gan daudzu novadu, pagastu un skolu karogus.

Projekta kopējās izmaksas ir EUR 2000 (divi tūkstoši), no kuriem biedrības “SATEKA” izsludinātajā Mazo projektu konkursā 2022 “Kopā veidota nākotne – tā ir Tava iespēja!”, biedrība Lizuma Tautskola kopā ar Lizuma kultūras namu  iesniedza projektu “Lizuma karogam būt!” un ieguva finansējumu 500 eiro. Lizuma pagasta uzņēmēji SIA “KraujasZ”, SIA “Brīvzemnieki” un Z/S “Velēna” piešķīra līdzfinansējumu 600 eiro.

Lūdzam atbalstīt projekta „“Lizuma karogam būt” īstenošanu, piedaloties ar ziedojumu. Atbalstu projekta īstenošanai lūdzam līdz 21.jūnijam ieskaitīt Lizuma Tautskolas kontā: LV10HABA0551006931457 ar norādi “Lizuma karogam būt”.

Comments are closed.