Tikšanās ar rakstnieci Dainu Šadri

Piektdien, 24. septembrī, Lizuma bibliotēkā viesojās rakstniece Daina Šadre.

Daina Šadre pasākuma apmeklētājiem pastāstīja, ka esot dzimusi Mārcienā, netālu no Madonas. Turpat Mārcienā Daina pabeidza astoņas klases, pēc tam turpināja mācīties Cēsu 1. vidusskolā, matemātikas un fizikas novirziena klasē. Reiz savas klases audzinātājam esot ieminējusies, ka studēt gribot iet kultūras novirzienā, par ko klases audzinātājs un pārējie klasesbiedri esot iesmējuši. Dēļ šīs nievājošās attieksmes, rakstniece tomēr esot iestājusies ekonomikas studijās, bet tās nav absolvējusi… Pēc vairāku gadu pārtraukuma Daina ieguvusi svētku organizatora diplomu un ilgus gadus nodarbojusies ar svētku režiju un organizāciju, būdama pasākumu scenāriju autore, producente un režisore. Darbojusies arī Latvijas Nacionālajā teātrī un Gaļinas Poļiščukas “Teātra observatorijā”.

Teātris esot Dainas lielā mūža mīlestība vēl līdz šim, ar to esot saindējusies jau studiju laikā.

Rakstniece atklāja, ka viņai esot kāds tuvs cilvēks – padomdevējs, kurš vienmēr palīdzējis ar saviem ierosinājumiem un padomiem. Un vienā no šādām sarunām – ko darīt? kā būt? -, viņš esot teicis – raksti, Tev labi sanāk! Toreiz rakstniece esot sadusmojusies, ka padoma vietā viņai ieteiktas muļķības, ka grib ātrāk no viņas tikt vaļā, lai saruna beigta. Bet tomēr šis ieteikums esot iesēdies viņas apziņā un visu laiku urdījis, neesot licis mieru.

Tā pēc pusgada esot tapis pirmais romāns un grūtākais esot bijis atrast – kurš tad to tomēr izdos? Daina neslēpa arī to, ka katrā romānā ir kaut kas no reālās dzīves, no pašu piedzīvotā – idejas romānu sižetam smeltas no cilvēkiem līdzās. Rakstnieces uzmanības centrā vienmēr ir cilvēku attiecības un sarežģītie likteņi, jo ikvienam ir pagātnes lietas, ko vēlamies noklusēt vai pasniegt skaistāk, kā ir bijis patiesībā.

Savus darbus viņa raksturo kā stāstus par pagātnes notikumiem, kuri sagriež cilvēku dzīvi ar kājām gaisā uz daudziem gadiem.

Daina Šadre arī atklāja, ka šobrīd topot septītais romāns. Gaidīsim to ar nepacietību!

Comments are closed.