Amatnieku kopas “Laipa” dalībniece Skaidrīte Burkite saņem Pateicības rakstu par dalību izstādē “Priekšauts ar stāstu”

11. reizi, periodā no 5. līdz 7. aprīlim, 155 vietās Latvijā 306 dažādu prasmju meistari gaidīja ikvienu interesentu, lai dalītos zināšanās un parādītu savas amata prasmes.
Arī šogad neizpalika meistaru interesentu iepazīstināšana ar aušanas, adīšanas, tamborēšanas, izšūšanas prasmēm, kokamatniecību, keramiku, dažādiem mūzikas instrumentiem, latviskām dziesmām un dančiem, un vēl daudz citām interesantām lietām.

Savdabīgi savas saknes pagātnē meklēja Līgatnē – izstādē un seminārā „Priekšauts ar stāstu”. Izstāde un seminārs veltīts varbūt mazāk pētītam priekšmetam – priekšautam, kas valkāts pie tradicionālā apģērba, bet nav zaudējis savu aktualitāti arī mūsdienās. Tajā piedalījās arī mūs Lizuma kultūras nama amatnieku kopas “Laipa” dalībnieces un Skaidrīte Burkite saņēma Pateicības rakstu.

Kopš 2017. gada „Satiec savu meistaru!” Latvijas programmā iekļauta arī pasākuma norise ārvalstīs. Asociācijas „Luksemburga–Latvija” rokdarbu kopa „Sāntāpslis” Luksemburgas pilsētas parkā pie apaļās strūklakas aicinās apgūt dažādus cimdu valnīšu adīšanas veidus.

„Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums. Tas, kā ierasts, norisināsies vienlaikus ar projektu „Eiropas amatu prasmju dienas”, kas aizsākts 2002. gadā Francijā un kļuvis par plašāko starptautisko pasākumu, kas veltīts amata prasmju saglabāšanai, popularizēšanai un tālāknodošanai. 2018. gadā šajā akcijā piedalījās jau 19 Eiropas valstis. 2019. gada pasākuma centrālā tēma – „Teritoriju paraksti”, kur īpaša uzmanība pievērsta lokālajām tradīcijām, veicinot novadam, pagastam raksturīgo amatniecības prasmi, kas tiek pārmantota un atjaunota.

Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm, veicinot sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā.

Komentāri ir slēgti.