Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

16. novembrī filma “Zigfrīds Meirovics”

16.11.2019 plkst.12:00 - 13:30

3,00EUR

16.novembrī 12:00 Lizuma kultūras namā režisora un scenārista Tālivalža Margēvica dokumentālo filmu (ar aktieru klātbūtni) “Zigfrīds Meirovics”
Ieeja: 3.00 Eur

Tālivalža Margēviča filma “Zigfrīds Anna Meierovics”, kas vēsta par pirmā Latvijas ārlietu ministra un otrā Latvijas Republikas Ministru prezidenta dzīvi un darbu. Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas svētkiem, filma “Zigfrīds Anna Meierovics” iekļauta 4. maija Latvijas svētku kinoprogrammā. Filmas pirmizrāde – 15.00 kinoteātra Splendid Palace Lielajā zālē.

Filma “Zigfrīds Anna Meierovics” top Valsts Kultūrkapitāla fonda Simtgades programmas ietvaros. Filmas režisors Tālivaldis Margēvičs (scenārija autors filmām “Sieviete, kura gaida”, “Šķērsiela”) pie ieceres par Zigfrīda Annas Meierovica kinoportretu strādājis vairāk nekā 20 gadu. Rezultātā tapusī filma, vēstot par dižā politiķa darbu, reizē stāsta arī par nozīmīgiem notikumiem, kas ļāvuši dibināt un nosargāt Latvijas valsti. Lai filma par Zigfrīdu Annu Meierovicu būtu interesanta ne tikai vēstures entuziastiem, bet arī plašam skatītāju lokam kinozālēs visapkārt Latvijai, tā apvieno inscenētas epizodes ar vēsturisko liecību montāžu. Filmas inscenējumos galvenās lomas atveido aktieri Andris Gindra (Zigfrīds Anna Meierovics), Agnese Cīrule (Kristīne Bakmane), kā arī Ģirts Liuziniks (pulkvedis Pēteris Radziņš), Toms Veličko (Ādolfs Klīve), Leonarda Ķestere un citi.

Detaļas

Datums:
16.11.2019
Laiks:
12:00 - 13:30
Izmaksas:
3,00EUR
Notikums Categories:
,
Tēmas: