Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

30. jūlijā Lizuma promenādē tikšanās ar rakstnieci Maiju Krekli

30. jūlijs plkst.13:30 - 14:30

30. jūlijā plkst. 13:30 Lizuma promenādē tikšanās ar rakstnieci Maiju Krekli.
 
Maija Krekle ir rakstniece, publiciste un bibliotekāre, kura jau ilgus gadus pēta vēstules un dokumentālas atmiņas, lai rakstītu stāstījumus par mazāk zināmām lappusēm pazīstamu latviešu rakstnieku dzīvē. Viņa līdz šim sarakstījusi sešus romānus un trīs kultūrvēsturisku eseju grāmatas.
Autores populārākā grāmata ir “Melanholiskais valsis. Emīla Dārziņa sapnis par mīlestību”, ko 2019. gadā laida klajā izdevniecība “Latvijas Mediji”. Romāns atklāj izcilā latviešu komponista likteni un nelaimīgo mīlestību. Stāstījums balstīts uz draugu un laikabiedru atmiņām, vēstulēm, piezīmēm un ataino latviešu inteliģences dzīvi pagājušā gadsimta sākumā. Autore par šo grāmatu raksta: “Izlasot grāmatu, varbūt no Dārziņa tēla nobirs zelta putekļi, bet es ļoti vēlētos, lai viņš kļūtu lasītājiem par mīļu un tuvu cilvēku, kura traģiskās dvēseles neremdināmā sāpe būtu sajūtama aiz nebēdnīgā vieglprāša maskas.”
Lasītājiem Maija Krekle ir pazīstama arī ar šādiem romāniem: “Vita brevis. Vēlreiz” (2011), “Brisele. Tu. Brisele. Es ” (2012), “Zeme mani nes” (2014), “Zaudētāju guvums” (2015), “Ilgu putni ar sasietiem spārniem. Austras Skujiņas dzīve un kaislības” (2016).
 
Tikšanās ar autori M.Krekli ir daļa no pasākumu cikla projektā “Rakstnieks laukos – 2”. Augustā paredzētas tikšanās ar rakstniekiem Māri Bērziņu un Aivaru Kļavi.
Ieeja bez maksas!
 
Pasākuma laikā tiks ievēroti visi attiecīgajā brīdī valstī noteiktie drošības pasākumi.
Pasākuma laikā notiks fotografēšana un filmēšana. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti publicitātes nolūkos.
Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds

Detaļas

Datums:
30. jūlijs
Laiks:
13:30 - 14:30
Notikums Categories:
, , ,
Tēmas:

Komentāri ir slēgti.