Tikšanās ar rakstnieku Osvaldu Zebri

Piektdien bija nozīmīga diena – pēc pārtraukuma Lizuma pagasta bibliotekāra ar Druvienas bibliotēkas kolēģi atsāka īstenot projektu “Rakstnieks laukos”. Šajā saulainajā dienā viesos bija ieradies atraktīvais žurnālists un rakstnieks Osvalds Zebris.

Kā lasāms Lizuma bibliotēkas Facebook profilā: “Kaut gan klausītāju pulks šoreiz bija gaužām mazs, diemžēl… rakstnieks ar savu interesanto stāstījumu spēja aizraut – pusotra stunda paskrēja nemanot!”

Osvalds pastāstīja, kā sācis rakstīt pirms vairāk kā 10 gadiem; par to, kā ieguvis iespēju rakstīt grāmatu “Gaiļu kalna ēnā” par 1905. gada revolūciju, grāmatu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” un topošo grāmatu par Gunaru Janovski grāmatu sērijā “Es esmu”.

Rakstnieks tik detalizēti pastāstīja vēsturiskā romāna “Gaiļu kalnā ēnā” tapšanas nianses un pašas grāmatas sižetu, ka pat tiem klausītājiem, kuri šo grāmatu nebija lasījuši, radās ļoti spilgts un saprotams iespaids par šo romānu. Protams, rakstnieks pastāstīja arī par savu pēdējo publicēto grāmatu “Māra” – grāmata par drosmīgas meitenes sava “es” meklēšanu un pieaugšanu.

Šobrīd rakstnieks darbojas pie divām grāmatām – par Gunaru Janovaki un desmit stāstu grāmatas (kur katrs stāsts veltīts kādai rakstniekam nozīmīgai grāmatai, gan R.Ezeras, gan M.Bulgakova darbiem).

Projektu atbalsta: VKKF

Komentāri ir slēgti.